Kaya Tırmanışı

.     Tüm bebekler, emeklemeye başlamaları ile birlikte tırmanmaya da başlarlar.Yürümeden önce, masa, sandalye, beşik, koltuk ne bulurlarsa tırmanmaya çalışırlar. Biraz daha büyüyünce de duvarlara ve ağaçlara tırmanırlar. Çünkü bu genlerinde vardır. Ancak bu gün geçtikçe çevremiz tarafından bastırılır ve tırmanmanın tehlikeli olduğu dayatılır. Oysa bu içgüdülerimizin sonucunda ortaya çıkan kaya tırmanış sporu gerekli önlemler alındığında gayet güvenli ve bir o kadar da eğlenceli bir spordur.

.     Kaya tırmanışı  tamamen fiziğe dayalı bir spor gibi gözükse de en az yüzde ellisi mentaldir. Bireyin korkularını ve heyecanını kontrol etmesini sağlar, kararlı olmasını gerektirir, ekip arkadaşlarını ile uyumu ve güvenli sağlar, fiziksel olarak güçlenmesini, esnek bir vücuda sahip olamasını sağlar.

.     Kaya tırmanışı bir çok farklı zorlukta rotada yapılabildiği için her yaştan herkesin tırmanabilmesi için uygundur. Bu eğlenceli ve adrenalin dolu sporu yapabilmek için istekli olmanız  ve bu konuda bilgili bir ekibe sahip olmanız yeterli.

.     Kaya tırmanış faaliyetlerimizde katılımcılara öncelikle teorik temel kaya tırmanış eğitimi verilmektedir. Bu eğitim ekipman bilgisi ve kullanımı, tutuşlar, iniş ve gerekli düğümleri içermektedir. Bu eğitim bittikten sonra gerçek kayada pratik eğitimlere ve uygulamalara geçilmektedir. Faaliyetimiz boyunca gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmaktadır.

.     Faaliyetimiz günübirlik olup şirketimiz tarafından şunlar karşılanmaktadır;

  • Çanakkale  Merkez- Tırmanış Bölgesi arası ulaşım
  • Sabah kahvaltı
  • Öğlen aperatifleri
  • Kaya tırmanışı için özel ayakkabılar
  • Tüm teknik ekipmanlar
  • Temel kaya tırmanış eğitimi

.    Fiyat kişi başı 80TL’dir.

.    Faaliyet başına toplam katılımcı sayısı 16 ile sınırlıdır.

.    Gruplara indirimler yapılmaktadır.